Сьогодні 20 липня 2024 р.

Михайленко: «У такий нелегкий час сила українців проявляється в характері»

Із 20-го до 26 березня юнацька збірна України брала участь в еліт-раунді відбору Євро-2024 (U-19). Аби пробитися до фінальної частини чемпіонату Європи, синьо-жовтим необхідно було посісти перше місце в суперництві зі Швейцарією, Північною Македонією та Латвією.

Це завдання наша команда виконала на відмінно, фінішувавши першою в групі. Після змагань головний тренер збірної України Дмитро Михайленко відповів на запитання офіційного сайту УАФ.

– Пане Дмитре, як ви загалом оціните пройдешній турнір у виконанні збірної України?

– Звісно, позитивно. Ми раді виходу до фінальної частини Євро. Для України, я вважаю, це досягнення – потрапити до когорти восьми найкращих збірних Європи. Не лукавитиму, але ми ставили перед собою завдання посісти перше місце у своїй групі.

– Який матч на турнірі був для збірної України найважчим?

– Не треба дивитися на рахунок, усі поєдинки були непростими. Але, мабуть, найскладніше було проти Швейцарії. У неї дуже сильна команда. У кваліфікації швейцарці обійшли Італію та Швецію. У нашому суперництві вирішувалося, хто поїде на чемпіонат Європи. Як правило, у таких поєдинках перевіряється характер гравців, і наші хлопці проявили себе в усій красі.

– На турнірі збірна України не пропустила жодного м'яча. Захисні побудови були ідеальними?

– Ідеальні, напевно, не те слово, але ми справді багато часу приділили цьому компоненту гри. Якщо на таких швидкоплинних турнірах оборона працює добре, це помітно збільшує шанси на перемогу. Награти що-небудь в атаці за два-три тренування, що в нас були перед еліт-раундом, нереально, оскільки порівняно з кваліфікаційним раундом було багато нових гравців. Можливо, ми непогано попрацювали. Якщо я не помиляюся, серед усіх збірних в еліт-раунді не пропустила лише збірна України.

– Найкращим бомбардиром став Матвій Пономаренко, на рахунку якого
п'ять забитих м'ячів. Хлопець готовий до дорослого футболу?

– Мені важко відповісти. Не можна говорити, доки не спробуєш. Але те, що йому є над чим працювати, – факт.

– У чому, на вашу думку, сила українців? Збірні України (національна, U-17 та U-19) пробилися на Євро. Будемо ми представлені й на Олімпіаді, а молодіжка є одноосібним лідером своєї групи відбору до чемпіонату Європи…

– Думаю, що сила – у характері українців. Через війну від нас поїхало багато легіонерів, що дало дорогу молодим вітчизняним футболістам. Також багато наших хлопців виступає за кордоном у солідних європейських клубах. Але основа – це сила волі і, як я казав, характер, особливо в такий нелегкий для нас час.


28 березня 2024 16:24Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, ВхідПоділитися

ЄВРО-2024 (U-19). Норвегія – Україна. Повний матч

 

18 липня 2024 19:15

Євро-2024 (U-19), група А. Північна Ірландія – Україна. Повний матч

 

15 липня 2024 23:38

ЧЄ-2024 (U19). Українці готуються до стартової гри

 

13 липня 2024 17:00