Сьогодні 26 травня 2024 р.

Підсумки першого збору «Динамо» в Туреччині

Сергій ТИЩЕНКО

Київське «Динамо» завершило перший збір у Туреччині. Підопічні Олександра Шовковського матимуть три дні відпочинку, після чого перейдуть до фінального етапу підготовки до другої частини УПЛ.

ГОЛОВНІ ВИСНОВКИ ПЕРШОГО ЗБОРУ

Відсутність результату. Динамівці змогли перемогти тільки чемпіона Узбекистану «Пахтакор» (5:1). Не бачу в цьому критичних проблем, бо команда працює під фізичними навантаженнями й звідси велика кількість індивідуальних помилок. Потрібно закладати фундамент фізичної підготовки на другу частину сезону. Команда явно під навантаженням. Тренерський штаб пробує різне поєднання гравців. Матч проти «Металіста-1925» тільки 24 лютого. Тому буде можливість набрати ігрові кондиції.

Травми. Жодної хвилини у спарингах не провели Олександр Тимчик та Володимир Шепелєв. Офіційної інформації щодо цих футболістів немає. Відомо, що вони були у списку тих, хто поїхав до Туреччини.

Віталій Буялський грав тільки проти «Балкані». Були пошкодження у Самби Діалло, Беніто, Владислава Супряги. Андрій Ярмоленко відновлюється від травми та має приєднатися до загальної групи на другому зборі.

Молодь. Тарас Михавко та Матвій Пономаренко працюють повноцінно та грають у спарингах у першій команді. Поки враження не склали обоє. Все йде до того, що весною будуть знову грати за юнаків. Олександр Шовковський давав час молодим гравцям – Олегу Гусєву, Дмитру Кремчаніну, Андрію Маткевичу, Кирилу Пашку. Це скоріше аванс. Поки не варто чекати посилення першої команди молодими гравцями.

Кадрові питання. Центральний захисник поки не приїхав. Кожен тиждень нова кандидатура. Якщо когось підпишуть, то потрібно буде із кимось прощатися. 5-6 центральних захисників тільки для УПЛ забагато. Та й загалом 29 футболістів забагато для другої частини сезону, коли потрібно грати тільки в чемпіонаті. Тому з деким потрібно буде прощатися. Серед головних кандидатів – Навін Малиш, Самба Діалло, хтось із запасних воротарів.

Шанс для Рамадані. Олександр Шовковський перейшов на схему з одним опорним півзахисником. Свій шанс отримав македонець Решат Рамадані, який у другій частині сезону стане альтернативою чи заміною Володимиру Бражку.

Розчаруванням Діалло. Самба складає дуже погане враження. Абсолютно ніякого креативу попереду та небажання відпрацьовувати на захист. Роки йдуть, а Діалло не робить кроки до дорослого футболу. Умовна оренда до «Зорі» не буде якоюсь несподіванкою.

Проблеми з креативом. Індивідуальні помилки можна пояснити відсутністю зіграності ланок і великим фізичним навантаженням. Але відсутність гольових моментів біля воріт суперників пояснити дуже важко. Якщо не брати до уваги матч проти «Пахтакора», то «Динамо» дуже і дуже мало створює моментів попереду. Поки зовсім не працює пресинг, а на індивідуальні дії не доводиться сподіватися. Особливо, коли Буяльський та Ярмоленко поза грою.

ОЧІКУВАННЯ ВІД ДРУГОГО ЗБОРУ

«Динамо» має набирати ігрові кондиції від матчу до матчу. Ставка має робитися вже не на фізику, а на ігрову форму, зіграність. Ми побачимо той склад, який розпочне другу частину сезону. Серйозних кадрових несподіванок порівняно з першою частиною сезону не доводиться чекати.

4 лютого 2024 11:50Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, ВхідПоділитися

Україна, 30-й тур. Металіст 1925 – Верес. Огляд матчу

 

25 травня 2024 20:43

Україна, 30-й тур. Полісся – Шахтар. Огляд матчу

 

25 травня 2024 20:43

Україна, 30-й тур. Кривбас – Минай. Огляд матчу

 

25 травня 2024 20:16