Сьогодні 23 травня 2024 р.

Ротань: «Футбол – гра помилок. Хлопців треба тільки підтримати»

Головний тренер «Олександрії» Руслан Ротань прокоментував поразку від ЛНЗ (1:2) у 25-му туру УПЛ.

– Прокоментуйте пропущені голи вашої команди.
– Так, дійсно, помилки. Ви знаєте, якщо боятися помилок, то потрібно зовсім не грати в футбол, а можна ставити інші задачі – відбиватися, грати на контратаках.

Але футбол – це гра помилок. Тому помилитися може кожний, і хлопців треба підтримати тільки, тому що нелегко їм. Я вважаю, що вони повинні зробити аналіз і не допускати таких дитячих помилок у майбутньому.

Що стосується самого результату. Він не на нашу користь, але, я вважаю, причина все-таки не в цих помилках. Помилки трапляються в кожній грі, і це нормально. Я вважаю, що ми повинні, як мінімум, коли забиваєш, продовжувати в тому ж дусі, виконувати те, що просять тренери.

А коли, якщо сказати чесно, не вистачає мотивації або десь порожнеча – то дійсно ти віддаєш ініціативу, пропускаєш, якраз тоді приходять і помилки. Коли команда не одна, скажімо так, не хоче одного цілого, перемагати, забивати й продовжувати.

Це сьогодні, мабуть, з нашою командою сталося, де ми, на жаль, припустилися цих помилок більше через те, що ми не вірили в цю перемогу.

– Ви якийсь конкретно маєте на увазі відрізок по ходу матчу, коли виникли проблеми з мотивацією? Тому що в «Олександрії» багато моментів було і після забитого м'яча.
– Скажемо так, потрібна віра, постійно робити те, що ми домовлялися. Так, це нелегко, це інтенсивність, її потрібно завжди підтримувати. І відновлюватися ми повинні з м'ячем, не віддавати його просто так супернику. Це перш за все структури стосується.

Одразу, коли ми отримуємо м'яч, ми повинні повернути структуру. На жаль, ми одразу цього не робили, ми не робили глибину, у нас не було гравців, які відкривалися в глибину, тому ці помилки прийшли. Особливо 1-й м'яч. Не було ніякої небезпеки біля наших воріт, нічого. Це помилка, яка трапляється 1 раз на 100.

– Наскільки ви зараз переконані в тому, що надалі цими гравцями можна в такому стилі працювати, і цих помилок вдасться в майбутньому уникати? Наскільки їхній потенціал дозволяє сповідувати той футбол, який ви хочете бачити?
– Звісно, що вдасться уникати. Якщо ти щось тренуєш, то обов’язково ти прийдеш до того, що ти хочеш. Треба твердо вірити в це, треба, щоб гравці вірили в це.

Обов’язково кожна команда проходить через ці помилки, які ми робимо зараз. Грішити на футболістів, що вони не того рівня – це не в наших правилах. Хлопці все добре виконують, але через це, повторюся, потрібно пройти, гнути свою лінію.

Легше за все ставити задачу, результат і добиватися… Я нікого не хочу засуджувати, що вибіг на контратаці, дочекався помилок, але треба, на мою думку, дивитися глибше.

Якщо є прагнення все-таки – а прагнення в будь-якого футболіста повинно бути – ставити перед собою цілі: національна збірна, єврокубки, тощо. Я вважаю, що це повинен кожен футболіст робити.

Тому треба розвиватися, треба робити і вихід від воріт, і структуру. Це тільки тренується, і іншого немає ніякого, що поставив, розставився, почали робити. Це все через помилки приходить – спочатку на тренуваннях, потім у матчах, і далі такий етап проходиться.

Але я вважаю, що ті, хто вірить у своїх футболістів, свою команду вони ні в якому разі від цього не відійдуть. Ті, хто не вірить і шарашиться – на мою думку, це… Я б так не робив.

– Моя думка, що з «Минаєм» «Олександрія» втратила 2 очки, з «Оболонню» теж помітно грали краще – ще одна втрата 2 очок. Сьогодні за кількістю моментів, якщо xG порахувати, то, думаю, теж буде величезна перевага на боці «Олександрії», але мінус 3. Наскільки зараз упевнено ви себе почуваєте – ви, команда, клуб загалом після таких недоборів?
– Впевненості це не додає, але ми повинні тримати удар та продовжувати працювати в цьому дусі.

Я впевнений, що все вийде, навіть не сумніваюся, але ще раз повторюся: повинні всі цього хотіти разом. Якщо всі хочуть разом – то все приходить і складається так, як потрібно.

21 квітня 2024 19:28Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, ВхідПоділитися

LIVE! 15:30. Україна, 30-й тур. Зоря – Колос

 

25 травня 2024 08:58

Україна, 29-й тур. Ворскла – Оболонь. Огляд матчу

 

19 травня 2024 21:30

Україна, 29-й тур. Верес – Олександрія. Огляд матчу

 

19 травня 2024 21:24