Сьогодні 25 квітня 2024 р.

Шевченко став президентом УАФ

У четвер, 25-го січня, у Будинку футболу відбулася важлива подія – XXVI Конгрес Української асоціації футболу. Головні очікування футбольної спільноти були пов’язані із призначенням на посаду Президента асоціації футболу екстренера та ексгравця національної збірної України Андрія Шевченка, яке мало відбутися у рамках Конгресу.

У зв’язку з закінченням строку дії повноважень усіх футбольних органів та структур УАФ, у тому числі, нинішнього президента УАФ Андрія Павелка, було зібрано позачерговий Конгрес, на якому було обрано нового президента, першого віцепрезидента, віцепрезидентів та членів виконавчого комітету УАФ. Зазначимо, що серед почесних гостей був присутній почесний член УЄФА Григорій Суркіс та володарі «Золотого м’яча» Олег Блохін та Ігор Бєланов, а також делегат Конгресу Андрій Шевченко, головний тренер національної збірної України Сергій Ребров та інші відомі гравці, футбольні керівники та функціонери.

Спочатку були обрані робочі органи – члени Лічильної комісії та секретар Конгресу. Після цього учасники Конгресу перейшли до обрання Президента УАФ. Зазначимо, що єдиною кандидатурою на цю посаду був Андрій Шевченко. Його призначення майже одноголосно підтримали 93 делегати Конгресу з 94. Один делегат участі у голосуванні не брав – це сам Андрій Шевченко.

В Асоціаціях футболу провідних країн, таких, як Німеччина, Великобританія, Іспанія, Італія функціонери концентруються на розвитку різних напрямків футболу, бо у них немає війни, – сказав під час свого виступу новообраний президент УАФ Андрій Шевченко. – Через повномасштабне вторгнення наша задача ускладнюється. Потрібно бути конкурентними і відстоювати інтереси України. В асоціаціях перерахованих країн є два фокуси – вигравати турніри та використовувати футбол для розв'язання соціальних проблем та викликів. Якщо ми хочемо розвиватися, як вони, нам потрібно закрити базові проблеми. Ми живемо в найскладніший час в історії України, коли вирішується не лише майбутнє українського футболу, а й майбутнє усієї України. Наше головне завдання зрозуміти, як українському футболу не лише виживати, а й розвиватися. Війна прямо впливає на футбол, відбувається стагнація, зниження рівня чемпіонату, неможливість запрошувати потужних гравців з-за кордону, ускладнюються міжнародні перспективи, спостерігається відтік талановитих людей.

Є країна з успішним подоланням такого виклику – це Хорватія, яка зіштовхнулася з масовим виїздом дітей у 90-ті роки, коли у них розпочалася війна. Я розмовляв зі своїм другом Звонимиром Бобаном, і він готовий нам допомагати.

За час повномасштабного вторгнення було зруйновано понад 350 спортивних об’єктів, у тому числі, спортивний комплекс «Локомотив», який постраждав від ракетного обстрілу 23 січня. Іноземні гравці масово залишили українські клуби, а 24 клуби УПЛ та ПФЛ були змушені зупинити свою діяльність. Хочу подякувати клубам і регіонам, які попри все продовжують боротися за результати.

Також ми маємо позитивну реакцію світової спільноти, яка підтримала Україну. ФІФА та УЄФА відсторонили російські клуби та національні збірні від участі у міжнародних змаганнях, проте їхнє повернення постійно обговорюється. Ми маємо докладати зусиль, щоб Україна залишалася у міжнародній адженді.

Під час свого виступу Андрій Миколайович підкреслив проблеми та виклики, які стоять перед УАФ за його головування та озвучив 9 пунктів для розвитку футболу: прозорість, діджиталізація, підготовка фахівців, розвиток збірних, співпраця з клубами, реформа арбітражу, посттравматичне відновлення, ефективний маркетинг, міжнародна співпраця. Саме цьому будуть присвячені перші кроки Андрія Шевченка на посаді президента УАФ.

undefined


Далі під час засідання Конгресу було також затверджено заступників президента УАФ. Таким чином, Першим віцепрезидентом став юрист Павло Бойчук, віцепрезидентами – Сергій Ребров та Олександр Шевченко, а членами Виконавчого комітету УАФ – Сергій Владико, Олександр Каденко, Євген Дикий, Микола Павлов, Катерина Монзуль, Андрій Полтавець, Артем Стоянов та Олександр Зінченко.

Зазначимо, що Андрій Шевченко оголосив про співпрацю з відомою аудиторською компанією для проведення відповідних перевірок і забезпечення прозорості роботи УАФ.

Крім того, було обрано голів, заступників голів та членів органів здійснення футбольного правосуддя УАФ. І, нарешті, Конгрес затвердив повноваження для державної реєстрації змін до відомостей про УАФ в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Призначення на відповідальну посаду Андрія Шевченка прокоментував почесний член УЄФА Григорій Суркіс, який також підкреслив проблеми, на які потрібно звернути увагу. Попередньо Григорій Михайлович подякував ЗСУ та президенту України Володимиру Зеленському, завдяки державницькій позиції якого під час війни і кризи є можливість обговорювати розвиток українського футболу:

undefined– Продовжувати змагання, підтримувати морально-психологічний дух населення та стимулювати футбольне життя, попри війну, жертви та драматизм, – було непростим кроком з боку президента нашої держави. Відбиваючи російську навалу, Україна стоїть на захисті цінностей усього цивілізованого світу – світу творців та вільних людей, які працюють, захищають, пишуть книги, знімають кіно та грають у футбол. За сучасних реалій, на мою думку, Україна має згадати «дипломатію шкіряного м’яча», як було під час підготовки до Євро-2012. На щастя, для Андрія Шевченка це не нова місія. Свого часу він був послом Євро-2012, зараз є амбасадором платформи UNITED24. Сьогодні його одноголосно вибрали президентом УАФ. Черговий виклик Андрія – це не лише нова перспектива для вітчизняного футболу, а й українське майбутнє в міжнародних організаціях, де він, впевнений, гідно та ефективно представлятиме свою Батьківщину, реалізуючи ту саму «дипломатію шкіряного м’яча». І це величезна відповідальність в умовах війни.

Користуючись нагодою та спираючись на багаторічний досвід роботи у футболі, зокрема і в структурах УЄФА та ФІФА, дозволю собі акцентувати увагу на деяких принципових моментах, які, на мій погляд, відіграють ключову роль у роботі будь-якої національної футбольної асоціації. Багатьом з вас доведеться вже завтра відновлювати колишні досягнення нашої асоціації під керівництвом Андрія Шевченка.

Чи є у нас юнацькі збірні? Питання риторичне. Вони існують та беруть участь у змаганнях під егідою УЄФА, але ще до початку повномасштабного вторгнення наші юнацькі збірні протягом двох років не проводили міжнародних товариських матчів. Після 24-го лютого вони ще майже півтора року також не грали спаринги. Тим часом у 2019 році наші юнаки стали чемпіонами світу, а через чотири роки українська «молодіжка» кваліфікувалася на Олімпійські Ігри у Парижі. Також пригадаймо, як шість років поспіль з 2013 по 2018 роки юнацькі збірні України здобували путівки до одного з двох чемпіонатів Європи УЄФА U17 або U19. Подібного успіху досягла лише одна країна – Нідерланди. Шлях до таких досягнень починався ще з 2002 року.

undefined


Говорячи загалом про інститут збірних команд, слід пам’ятати, що футболістів готують клуби. Але вихованці, які у перспективі гратимуть у головній команді країни, повинні починати з виступів за збірну U15, якої у нас сьогодні немає. Як немає і команди U20, яка з’явилася у 2010 році та від якої відмовилися у 2016. Як немає і чемпіонату України U21, який закрили у 2021 році. Сподіваюся, що тандем Шевченка та Реброва відновить ефективну роботу інституту збірних команд, скориставшись успішним досвідом, напрацьованим у минулі роки.

Я б хотів, щоб головний штаб українського футболу приділяв належну увагу найціннішому ресурсу у світі – human capital. Наші майбутні освітні програми мають перетворитися на один і пріоритетів та важливий елемент стратегії розвитку України. Це має стосуватися як освіти клубних вихованців, так і освіти тренерів та менеджерів, які керуватимуть українським футболом у майбутньому.

Українська земля багата на футбольні таланти. У нас вперше в історії є повноцінна команда, у якій понад11 гравців виступають у топкомандах світового професійного футболу. І це попри всі вищезгадані труднощі, до яких ще додалася управлінська криза, наслідки якої доведеться долати вже новому керівництву. Позачерговий Конгрес та вибори нового голови асоціації футболу відкривають нові можливості для українського футболу. Саме тому каденція наступного президента має стати приводом для об’єднання справжніх патріотів спільною метою задля того, щоб український футбол не виживав, а жив і дихав на повні груди. Нехай наша спільна праця ґрунтується виключно на принципах демократії, відкритості та справедливості.

Шановні Андрію Миколайовичу та Сергію Станіславовичу, усі сподівання багатомільйонної футбольної спільноти пов’язані лише з вами. Я знаю, що ви прагнете високих результатів та впевнений, що ви спільно зможете їх досягти, тому я щиро бажаю вам і вашим сподвижникам успіху та перемог. Нехай буде з вами і сила, і слава, і доля.

Також Григорій Михайлович привітав Володимира Зеленського із Днем народження, побажавши президенту здоров’я, щастя, добробуту, удачі, перемоги та божої благодаті.

Наприкінці засідання Андрій Шевченко вручив почесну нагороду директору ДЮФШ «Динамо» Олександру Іщенко за підготовку юних футболістів для національних збірних.

undefinedЦя нагорода – це підсумок роботи усієї футбольної школи та керівництва ФК «Динамо» (Київ), – зазначив директор ДЮФШ «Динамо» ім. В. Лобановського Олександр Іщенко. – Ми дуже вдячні Ігорю Суркісу та Григорію Суркісу за те, що вони роблять усе можливе, а іноді і неможливе, щоб ми плідно працювали навіть у такий складний час. Це відзнака за виховання нашим клубом гравців збірних різного віку, показник того, що ми дали найбільше футболістів, які захищають кольори цих команд. Вона додає нам сил і надалі працювати для того, щоб наш футбол ставав кращим та конкурентоспроможним.

Що стосується призначення президентом УАФ Андрія Шевченка, хочеться, щоб усі наші сподівання виправдалися. Та програма, яку сьогодні представив президент, додає уваги тому, над чим ми вже працюємо. Зокрема, створити інститут збірних, щоб ми могли виховувати тренерів, про що казав і Григорій Суркіс. Бо футбол найкраще можна змінити лише одним шляхом – покращити рівень підготовки тренерів. Якщо ми це зробимо спільно з УАФ, від цього виграє увесь український футбол. Вірю, що Андрію Шевченку та Сергію Реброву це до снаги зробити.

Крім того, ми знаємо, що великий футбол починається з дітей. Ми працюємо заради нашого майбутнього, працюємо з цим майбутнім і віримо, що у нас є велике футбольне майбутнє.

25 січня 2024 17:26Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, ВхідПоділитися

Звернення Президента України Володимира Зеленського наприкінці 790-го дня повномасштабної війни

 

23 квітня 2024 20:40

Звернення Президента України Володимира Зеленського наприкінці 789-го дня повномасштабної війни

 

22 квітня 2024 23:14

Звернення Президента України Володимира Зеленського наприкінці 788-го дня повномасштабної війни

 

21 квітня 2024 19:30