Сьогодні 24 лютого 2024 р.

Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Прогрес був неможливий

Ігор СЕМЙОН

Нестандартний був тиждень з усіх точок зору. Україна повинна була провести два матчі, але провела тільки один. Один з конкурентів, – Ізраїль, – взагалі не грав, тож прогрес/регрес/профіт у Таблиці коефіцієнтів за підсумками цього тижня – проміжний результат проміжного. Картина буде повноцінною, коли у всіх буде однакова кількість зіграних матчів.

Хай там як, а деякі цікаві події відбулися – їх і відзначаємо. «Шахтар» програв, тож Україна балів не отримала. Ізраїль, повторимося, не грав. А ось інші конкуренти щось та й набирали. Греція цього тижня була не такою різкою, як зазвичай. З восьми очок, що стояли на кону, взяти вдалося тільки половину (4 / 5 = 0.8). Але це все одно багато. Навіть якщо «Зоря» свій відкладений матч третього туру виграє, Греція буде у плюсі на 0.4 бала.

undefined


Коли непотрібно – «здулися» турки. «Бешкишташ» програв «Буде-Глімту», «посприявши» тому, що Норвегія на тижні взяла максимум (адже виграв також «Мольде»). Тобто цілий бал до Таблиці коефіцієнтів впродовж одного лише тижня. Норвегія піднялася на 15-те місце, випередивши Сербію, у якої триває провал. «Чукарички» програли, «Бачка-Топола» програла, «Црвена Звезда» програла. Ця країна – уже безпосередній сусід України у Таблиці. Але для його випередження нам потрібен ще майже цілий бал.

Представник Данії цього тижня показав, як потрібно перемагати команди рівня «Спартака» (Трнави). Тож навіть якщо записати Україні гіпотетичні два очки від «Зорі», Данія буде у плюсі завдяки нижчому дільнику. На тижні не програв «Серветт», додавши Швейцарії 0.2 бала до Таблиці коефіцієнтів. Це низький темп, але ця країна вже й так має солідний гандикап над Україною. Але немає гандикапу над Чехією, яка підтискає швейцарців завдяки меншому дільнику й загалом не гірших результатів. «Славія» програла, а от «Спарта» та «Вікторія» спільними зусиллями заробили три бали (0.75 за конвертацією єврокубків). Україна може боротися з Сербією за 16-те місце, а ось кого ще випереджати для виходу на 15-те – це питання. Крім того, з-за спини тисне Греція.

undefined


Ситуація складна, й у другому колі групового раунду легше не буде. Обом нашим представникам потрібно чіплятися за весну – лише тоді буде шанс не провалити цей сезон. У сезонному рейтингу (коефіцієнт 2023/24) Україна апріорі не могла спрогресувати. Але не вилетіла з топ-30 – уже добре.

Наступні матчі єврокубків – за два тижні. І там знову буде «Барселона» для «Шахтаря» й невизначеність із календарем для «Зорі». І знову буде тиск від конкурентів. Треба триматися.

27 жовтня 2023 09:50Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, ВхідПоділитися

КАН-2023, фінал. Нігерия – Кот-д'Івуар 1:2. Огляд матчу

 

12 лютого 2024 00:36

КАН-2023. Матч за 3-є место. ПАР – ДР Конго 0:0 (пен.6:5). Огляд матчу

 

11 лютого 2024 08:50

КАН-2023, півфінал. Кот-д'Івуар – ДР Конго 1:0. Огляд матчу

 

08 лютого 2024 00:56