Сьогодні 14 квітня 2024 р.

Лікар збірної України: «Швейцарці безапеляційно відмовилися проводити тестування в день гри»

Головний лікар збірної України Артур Глущенко прокоментував ситуацію, яка виникла навколо скасованого матчу Швейцарія – Україна.

– На відміну від наших колег із Німеччини, які демонстрували готовність вирішувати будь-які питання, що виникали в процесі організації поєдинку з їхньою збірною і виконали свою роботу на найвищому рівні, у тому числі в контексті дотримання медичного протоколу, швейцарці такого прагнення не показали. Що я маю на увазі: після того, як ПЛР-тестування виявило п’ятьох інфікованих у складі української делегації в Лейпцигу, Німецький футбольний союз провів додаткове дослідження в день гри. Для цього німецькі колеги привезли свою мобільну лабораторію, о 13.00 ми здали тести, а за три години отримали результати. Усі вони були негативні, й гра відбулася. Щодо швейцарців, то вони відмовилися проводити тестування в день гри, безапеляційно призначивши його на вечір напередодні матчу – 16 листопада.

– У чому перевага проведення тестування в день гри?

– У тому, що ти чітко знаєш, хто в даний момент у команді здоровий, а хто – ні. Адже за ніч чимало може трапитися. Однак головний санітарний лікар Люцерну був безапеляційний: «якщо буде хоча б один інфікований у вас чи у збірної Швейцарії, гра проведена не буде». Відверто кажучи, хотілося б подивитися, чи було б прийнято таке рішення, якби інфікований був у швейцарській команді, а не в нашій. У нас інфікованим виявився один Руслан Маліновський, в якого піднялася температура відразу після прильоту до Швейцарії. Ми його одразу ізолювали в номері, і з командою він більше не контактував. Однак усі ці аргументи на санітарного лікаря не вплинули. Він вважав, що ми становимо ризик зараження для оточуючих.

– Щодо Кривцова й Мораеса, які раніше перехворіли на COVID-19, чому їхні тести дали позитивні результати?

– Ці результати були хибно-позитивними. Трапляється, що мертві клітини вірусу дають такий показник. Однак це не означає, що вони повторно інфіковані. Після того, як хлопці перехворіли, ми оформили на них спеціальні сертифікати УЄФА, які підтверджують, що вони вже подолали зараження і можуть бути допущені до гри. Цей документ прийняв, до слова, і згаданий санітарний лікар, який підтвердив, що хлопці можуть вільно пересуватися. Вони цілком здорові і, до речі, після повернення до України вже провели тренування у клубі. Ми додатково провели дослідження на антитіла, яке підтвердило, що вони перехворіли. Так само, як і тренер з фізпідготовки Іван Баштовий, на якого сертифікату для гри не було, адже він не гравець.

– Повернемося ще до передматчевого тренування. Незважаючи на прохання збірної України, швейцарці провели тестування безпосередньо перед виїздом на тренування з готелю. Які незручності це створило команді?

– Перед тренуванням масажисти «розтирають» м’язи футболістів, готуючи їх до навантажень, аби уникнути ушкоджень під час матчу, ймовірність яких значно вища, якщо м’язи не розігріті. Так-от, замість того, щоби зробити цю процедуру за 10-15 хвилин до виходу на поле, довелося її закінчувати за годину до тренування, щоби гравці змогли ще встигнути здати тест і автобусом доїхати до стадіону. Зважаючи на те, що надворі пізня осінь і холодно, така часова різниця у проведенні процедури підвищує ризик отримання травми. Та й у гравців, як і в кожної людини, виникають природні фізіологічні потреби, але зайти до роздягальні чи туалету, і взагалі до будь-якого іншого приміщення на стадіоні було заборонено.

Дивне рішення і ще більш дивна ситуація загалом, яка сталася перед запланованим матчем одного з найпрестижніших міжнародних турнірів, який проходить під егідою УЄФА. Особливо абсурдним це виглядає на тлі того, що в Люцерні в цей же час працювали ресторани та інші заклади для відвідувачів, куди можна спокійно зайти без попереднього тестування на COVID-19. Але для місцевого головного санітарного лікаря більшу небезпеку становили наші футболісти, які перед цим отримали негативні результати тестів. Звичайно, такі нюанси якоюсь мірою вплинули на загальний настрій. Однак хлопці показали себе справжніми бійцями, ніхто не скаржився, усі працювали професійно.

20 листопада 2020 15:16Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, ВхідПоділитися

Сергій Ребров – про жеребкування Ліги націй

 

08 лютого 2024 21:12

Ліга націй, фінал. Хорватія – Іспанія 0:0 (пен. 4:5). Огляд матчу

 

19 червня 2023 02:28

Ліга націй, матч за 3-тє місце. Нідерланди – Італія 2:3. Огляд матчу

 

18 червня 2023 18:36