Сьогодні 27 липня 2024 р.

ЛЄ, 3-й раунд. Пластун і Коваль йдуть далі

Окрім матчу «Дніпро-1» – «Славія» відбулись ще 6 матчів-відповідей 3-го кваліфікаційного раунду Ліги Європи.

П
ереможці пар вийшли до плей-офф раунду кваліфікації ЛЄ; ті, які програли – до плей-офф раунду Ліги конференцій.

ХІК (Фінляндія) – «Карабах» (Азербайджан) – 1:2 (перший матч – 1:2)
Хостікка
(10) – Байрамов (45+3, з пенальті), Бензія (55).

ХІК забив вже на старті після ляпу захисту азербайджанців, але вже на 16-й хвилині залишився вдесятьох, і це вирішило все.
На другий тайм господарів просто не вистачило, як підсумок – два пропущені голи, хоча їх могло бути і більше.

«Х
екен» (Швеція) – «Жальгіріс» (Литва) – 5:0 (перший матч – 3:1)
Хрстич (28), Густафсон (56), Садік (63, 73, з пенальті), Сонко (90+3).

А тут боротьби не вийшло взагалі. Литовський інтернаціонал, де знайшлося місце гравцям одразу з дев'яти країн, розвалився в гостях так само, як і у Вільнюсі тиждень тому.

Тоді героєм для «Х
екена» став Срджан Хрстич, який оформив 2+1; сьогодні ж у лідери вибився Ібрагім Садік, у якого два голи та дві результативні передачі. На тлі «Жальгіріса» ганець виглядав, ніби праймовий Мане.

БАТЕ (Білорусь) – «Шериф» (Молдова) – 2:2 (перший матч – 1:5)
Концевой
(25), Лаптєв (90+4) – Рікардіньо (40, з пенальті), Луваннор (45+2, з пенальті).

«Шериф» ні на секунду не забував, що вдома переміг 5:1, тож і темп був відповідний. Один з голів білоруси забили після невиразної гри Макса Коваля – він взагалі не чекав удару з флангу.

«Лудогорець» (Болгарія) – «Астана» (Казахстан) –
5:1 (перший матч – 1:2)
Текпетей (25, 50), Петровський (47, 58), Десподов (67) – Дарбо (29).

Гослей вистачило лише на перший тайм. Далі у перерві вийшов наш Ігор Пластун – і легке життя для форвардів «Астани» закінчилося. Ну, а якщо трошки серйозніше, то просто швидкістю та індивідуальною майстерністю задавили болгари суперника.

«Генк» (Бельгія) – «Олімпіакос» (Греція) – 1:1 (перший матч – 0:1)
Пейнтсіл
(30, з пенальті) – Александропулос (90+6).

Буквально вимучив путівку до наступного раунду «Олімпіакос». Матч у Бельгії був рівний, але греки знайшли собі союзника.

Нехай форвард «Генка» Джозеф Пейнтсіл відкрив рахунок, але після цього він не реалізував пенальті, а на 65-й хвилині залишив свою команду в меншості.

«Олімпіакос» довго не міг цим скористатися, але на 96-й хвилині, коли майже ніхто не сумнівався у додатковому часі, Сотірісу Александропулосу вдався чудовий удар з лінії штрафного. Краса, та ще й яка важлива!

«Брейдаблік» (Ісландія) – «Зриньські» (Боснія та Герцеговина) – 1:0 (перший матч – 2:6)