Сьогодні 23 травня 2024 р.

Президент УАФ – про практику проходження поліграфу вітчизняними арбітрами

В коментарі для NV президент Української асоціації футболу Андрій Шевченко розповів про перші кроки на новій посаді і чому наших арбітрів будуть перевіряти на детекторі брехні.

– Андрію Миколайовичу, пройшов місяць з того часу, як ви очолили УАФ. Проблем, напевно, набагато більше, ніж здавалося спочатку.

– Якою б важкою не була ситуація, необхідно знаходити можливості для розвитку. Я обрав цей шлях і не оглядатимусь назад. Розумію що слід робити, які потрібні кроки, щоб змінити ситуацію.

– І які перші кроки зроблено і що плануєте робити надалі?

– Відбулося обговорення майбутнього розвитку українського футболу з представниками усіх регіональних асоціацій. Їх пропозиції та ідеї будуть ретельно проаналізовані. Ми запропонували обласним організаціями створити нову платформу для більш ефективної взаємодії і напрацювання необхідних рішень – це Асамблея регіонів. Зараз триває період формування цього об'єднання. Також відбулися зустрічі з представниками клубів УПЛ і ПФЛ. Одним з головних питань для обох організації є арбітраж. Точніше, проблема з нечесним суддівством в українському футболі. Є запит на конкретні кроки, які допоможуть виправити цю ситуацію.

Ми вже поміняли голову комітету арбітрів. Замість Лучано Луччі працюватиме Катерина Монзуль, яка має величезний досвід та авторитет в Україні та на міжнародному рівні. Далі будемо запроваджувати практику обов’язкового проходження поліграфу для рефері, а також жеребкування при призначенні арбітрів на матчі. Оскільки до наших арбітрів раніше було мало довіри, що дуже турбувало, як керівництво клубів, так і вболівальників.

Поліграф – це перевірена методика, яка дає результат. Я спілкуюся з багатьма фахівцями і знаю, що не тільки спецслужби, а й багато бізнес-структур використовують у свій роботі детектор брехні.

Поліграф – це і захист для самих арбітрів. Коли ти успішно пройшов детектор, то почуватимешся спокійніше й не потрібно доводити, що ти не маєш відношення до якихось випадків нечесної гри.

– Тоді може, хай ще й футболісти й тренери проходять детектор брехні?

– Моя відповідальність – це арбітри, яких готує УАФ. Що ж до процедури проходження поліграфу футболістами й тренерами, то це питання нехай вирішують керівники клубів.

4 березня 2024 16:30Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, ВхідПоділитися

LIVE! 15:30. Україна, 30-й тур. Зоря – Колос

 

25 травня 2024 08:58

Україна, 29-й тур. Ворскла – Оболонь. Огляд матчу

 

19 травня 2024 21:30

Україна, 29-й тур. Верес – Олександрія. Огляд матчу

 

19 травня 2024 21:24