Сьогодні 20 липня 2024 р.

Формат сезону-2024/25: як гратимуть Перша та Друга ліги

Серед інших питань на Конференції ПФЛ визначалися з форматом проведення турніру на новий сезон. Є нововведення.

Клуби-члени Професіональної футбольної ліги України ще до Конференції мали змогу ознайомитися з запропонованими варіантами проведення змагань та внести свої пропозиції. Приємно відзначити, що було багато пропозицій і доповнень, які послідовно розглянули всі учасники змагань і в підсумку прийняли формат проведення чемпіонату України з футболу серед команд Першої та Другої ліг сезону 2024/25.

Щодо Першої ліги, за основу взято успішно впроваджений в двох останніх сезонах варіант. Перша ліга на першому етапі розподілена на дві групи по 9 команд за географічним принципом, які грають у два кола кожен з кожним – загалом заплановано 18 турів, 72 матчі у кожній групі у першому етапі. По 16 матчів для кожної команди, а всього – 144 матчі.

На другому етапі Перша ліга гратиме за звичним розподілом на групу «Чемпіонська» та групу «Вибування», проте є важливий нюанс. За результатами першого етапу 1-4 місця груп (А і Б) формують групу за вихід до УПЛ з урахуванням усіх показників (очок, голів, в т.ч. Дисциплінарних санкцій, тощо) першого етапу. Тобто, в групі «Чемпіонська» зіграє 8 найкращих учасників – по 8 матчів для кожної команди. За результатами другого етапу перші дві команди отримують право на прямий вихід до УПЛ, а третя та четверта зіграють матчі плей-офф за підвищення в класі.

За результатами першого етапу 5-9 місця груп А і Б сформують групу за право грати в Першій лізі з урахуванням усіх показників (очок, голів, в т.ч. дисциплінарних санкцій, тощо) першого етапу. Загалом це буде 10 команд і по 10 матчів для кожної з них. Команди групи «Вибування», які посядуть 6-7 місця, зіграють стикові матчі з 2 та 3 місцями Другої ліги. Команди ж, які фінішують на 8-10 місцях, переходять до Другої ліги напряму.

Суттєве уточнення: на другому етапі команди групи А проводять матчі тільки з командами групи Б у два кола, загалом заплановано 32 матчі у Чемпіонській групі та 50 матчів у групі Вибування. Всього в чемпіонаті Першої ліги 2024/25 буде проведено 226 матчів.

 


Друга ліга вперше з часу повномасштабного вторгнення буде розділеною на дві групи за географічним принципом. Дві групи по 12 команд зіграють у 2 кола – 22 тури + 2 матчі плей-офф (1-і та 2-і місця груп), таким чином відбудеться 132 матчі у кожній групі. Нововведенням також стануть матчі плей-офф безпосередньо в Другій лізі. Відбудуться додаткові фінальні матчі плей-офф за 1-е та 3-є місця. Переможець Другої ліги, який виграє фінальний матч між найкращими командами груп А та Б, переходить до Першої ліги напряму. Команда, що програла фінал, грає стиковий матч з 15 місцем Першої ліги. Переможець плей-офф за 3-є місце грає стиковий матч з 14 місцем Першої ліги. Команди, що посіли 1-і та 2-і місця у групах, грають два матчі – вдома і на виїзді (черговість визначається жеребкуванням). Додаткові матчі проводять команди, що гратимуть стикові матчі з командами Першої ліги ПФЛ.

Прийнятий учасниками ПФЛ формат після плідного обговорення враховує побажання клубів та сприяє економії на виїздах завдяки географічному поділу та гарному наповненню календаря, враховуючи плей-офф і другий етап. Підкреслимо, що, звичайно, пріоритетом залишається класичний формат 16 команд у два кола, проте в наші непрості часи в інтересах клубів досягається оптимальний варіант, який сприятиме економії та кращій логістиці змагань.

15 червня 2024 14:20Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, ВхідПоділитися

Перша ліга, другий етап. 10-й тур. ТОП-5 голів

 

30 травня 2024 09:00

Перша ліга, другий етап. 9-й тур. ТОП-5 голів

 

22 травня 2024 09:00

Перша ліга, другий етап. 8-й тур. ТОП-5 голів

 

14 травня 2024 21:10