Сьогодні 20 липня 2024 р.

Фронтова палітра Олега Базилевича

Денис БОРИСЕНКО, «Футбольний клуб»

Виставка художніх робіт Олега Базилевича «Фронтова палітра» відкриється у неділю, 25 лютого, о 15:00 у виставковому залі «Хлібня» Національного заповідника Софія Київська. 

Художні роботи, створені автором починаючи з березня 2022 року на лінії фронту, представляють нову техніку живопису - написання картин землею, глиною, попелом, сажею. 

Олег Базилевич - кандидат географічних наук, науковець, художник, перекладач, кіносценарист, а також син легенди українського футболу Олега Петровича Базилевича. 

З першого дня повномасштабного вторгнення рф в Україну він записався до лав ЗСУ. Спочатку проходив службу у піхоті в обороні Києва, а потім в артилерії на Донецькому напрямку. З собою на фронт Олег узяв лише кілька речей: пензлі, фарби… і дудочку. 

Свій хист, який художник називає «творчим копняком», призвів до появи унікальних художніх робіт, написаних у польових умовах фронту. Картини, що зображують фронтові будні та побут наших воїнів, красу українських пейзажів, сповнені любові до людей і рідної землі. 

Символічно, що виставка відкривається наприкінці лютого, як знак незламності і любові до своєї країни. «Ми на своїй, Богом даній землі, яку ми захищаємо і відстоюємо!» - зазначає Олег Базилевич, що отримав на фронті серйозну травму ноги. Попереду складна операція та довгий термін реабілітації...

«Такий великий інтерес до моїх робіт «з війни» став для мене приємним сюрпризом - адже малювалося все це не для виставки, а для того, щоби зафіксувати якісь моменти у стані речей навколо і в моїх особистих психоемоційних станах з приводу того, у чому я опинився, - продожує він. - Це акварельні замальовки, роботи простим олівцем, але переважно - етюди, написані на акварельному папері водними суспензіями чорнозему і глини з окопів, попелом і сажею з грубок. 

Розуміння того, що цими матеріалами можна писати, прийшло у спробах відмити від них руки - тоді я й подумав, що адгезія таких “фарб” до паперу має бути достатньою. Звісно, вони дуже непрості у роботі, і колірна гама сильно обмежена. Але ця техніка має і свої переваги - головним чином, у своєрідній виразності і встановленні емоційного контакту з глядачем».

До речі, триватиме виставка до 16 березня.

undefined

23 лютого 2024 08:20Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, ВхідПоділитися

Звернення Президента України Володимира Зеленського наприкінці 875-го дня повномасштабної війни

 

17 липня 2024 20:56

Звернення Президента України Володимира Зеленського наприкінці 874-го дня повномасштабної війни

 

16 липня 2024 20:46

ФК «Динамо» та Фонд братів Суркіс відновлять відділення у дитячій лікарні «Охматдит»

 

16 липня 2024 19:33