Сьогодні 24 лютого 2024 р.

Проект Комітету з питань молоді і спорту щодо недопуску Росії та Білорусі до паралімпійських змагань

Члени Комітету з питань молоді і спорту ініціювали та внесли на розгляд Верховної Ради України проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Міжнародного паралімпійського комітету щодо відновлення заборони участі спортсменів РФ та Білорусі у міжнародних спортивних змаганнях (реєстр. № 10109).

Розробка проекту Постанови зумовлена нещодавнім повідомленням Генеральної асамблеї Міжнародного паралімпійського комітету щодо ухвалення рішення про часткове призупинення діяльності національних паралімпійських комітетів Російської Федерації та Республіки Білорусь, при цьому російські і білоруські паралімпійці (і відповідний допоміжний персонал) матимуть право в індивідуальному та нейтральному статусі брати участь у Паралімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи та інших міжнародних змаганнях, що було оприлюднено на сайті Міжнародного паралімпійського комітету.

Проектом Постанови пропонується ухвалити Звернення Верховної Ради України до Міжнародного паралімпійського комітету.

В проекті Звернення Верховної Ради України, зокрема пропонується:

– засудити допуск спортсменів країн-вбивць Росії та Білорусі до міжнародних спортивних змагань, у тому числі Паралімпійських ігор 2024;
– звернути увагу Міжнародного паралімпійського комітету на жорстокі та варварські дії збройних сил Російської Федерації у війні проти української держави, спрямовані на геноцид українського народу та повне знищення української нації.

Крім того, у зверненні зазначається, що Російська Федерація цинічно використовує національний паралімпійський рух як політичний інструмент. Російські і білоруські паралімпійці безпосередньо беруть участь у заходах на підтримку збройної агресії проти України або мовчазливо схвалюють загарбницьку політику Кремля.

У зв'язку із цим, у зверненні пропонується закликати Міжнародний паралімпійський комітет підтримати Україну, її громадян, у тому числі паралімпійців, і повністю заборонити участь спортсменів Російської Федерації та Республіки Білорусь у міжнародних спортивних змаганнях, у тому числі в Паралімпійських іграх 2024 року, до припинення збройної агресії Російської Федерації проти України, виведення військ з усієї міжнародно визнаної території України та вирішення питання компенсації Російською Федерацією заподіяних Україні збитків.

Відповідний проект Постанови буде розглянуто на найближчому засіданні Комітету з питань молоді і спорту.

10 жовтня 2023 18:15Коментарі


Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.

Реєстрація, ВхідПоділитися

КАН-2023, фінал. Нігерия – Кот-д'Івуар 1:2. Огляд матчу

 

12 лютого 2024 00:36

КАН-2023. Матч за 3-є место. ПАР – ДР Конго 0:0 (пен.6:5). Огляд матчу

 

11 лютого 2024 08:50

КАН-2023, півфінал. Кот-д'Івуар – ДР Конго 1:0. Огляд матчу

 

08 лютого 2024 00:56