ЧЄ-2022 (U-19). Україна – Нідерланди 2:1. Перемогли, але в фінал не пробилися

В Роттердамі підопічні Володимира Єзерського зіграли третій, вирішальний матч в еліт-раунді кваліфікації Євро-2022 (U-19).

У першому турі еліт-раунду відбору Євро-2022 юнацька збірна України (футболісти не старші 2003 року народження) перемогла команду Норвегії (3:2), а в другому зіграла внічию із Сербією (1:1). Сьогодні на синьо-жовтих чекало надскладне випробування в поєдинку з господарями змагань – нідерландцями.

Для потрапляння до фінального турніру потрібно було посісти перше місце, а для цього – обов'язково перемагати.

Утім, дебют матчу залишився за нідерландцями, які теж мали шанс на вихід із групи. Саме господарі першими подали кутовий і першими пробили по воротах. І якщо з ударом Хоубена на 8-й хвилині Ледвій упорався, то після пострілу Поку на 15-й врятувати команду не зміг. 0:1. Українці не відразу, але отямилися, намагаючись нав'язувати супернику свій футбол. Часом це виходило, але, на жаль, до перерви підопічні Володимира Єзерського не змогли забити, хоч і перевершили господарів за гольовими моментами – 2:1.

Початок другого тайму змінився повністю. На 47-й хвилині за фол на Волошині червону картку отримав голкіпер нідерландів Руфс. Після цього Україна кинулась уперед. На 55-й хвилині після подачі кутового у виконанні Яцика Козік точним ударом зрівняв рахунок. 1:1. Надалі перевага збірної України не викликала сумнівів. Під завісу зустрічі кількість ударів на користь України стала досить переважною (17:7), але м'яч ніяк не йшов у ворота. І все-таки на 90-й хвилині Попов вивів збірну України вперед. 2:1.

На жаль, перемоги з таким рахунком виявилося замало. Серби переграли норвежців – 3:2, і за рівної кількості очок, нічиєї в особистих зустрічах та однакової загальної різниці м'ячів серби, за регламентом, отримали перевагу за меншою кількістю дисциплінарних очок (10 жовтих карток проти 13-ти у нас). Вони й посіли перше місце...

Козік (55), Попов (90) – Поку (15).
Україна: Ледвій, Роман, Козік, Сапуга, Фаріна, Булеза, Квасниця (Малиш, 75), Волошин (Попов, 81), Лосенко (Яцик, 46), Підгурський, Царенко (Микитишин, 46).
Нідерланди: Руфс, Беніта (Ліморі, 46), Комененсіа, Хіллен, Хубнер, Хартьєс, Нассох (Охіо, 61), Хіменес, Хоубен (Ріікс, 87), Поку (Стрейдонк, 61), Хаен (ван Ларе, 48).
Попереджені: Волошин (33), Лосенко (41), Роман (45)
Беніта (21), Хубнер (86). На 47-й хвилині вилучений Руфс.

Сербія – Норвегія – 3:2

Підсумкова таблиця

Євро-2022 (U-19). Фінальний турнір

Група А:
Словаччина, Румунія, Італія, Франція.
Група В: Англія, Ізраїль, Сербія, Австрія.

Фінальний турнір триватиме з 18 червня до 1 липня у Словаччині. По дві найкращі команди з кожної групи вийдуть до півфіналу. Передбачено й матч за п'яте місце, оскільки п'ять найсильніших збірних Євро-2022 (U-19) отримають путівки на ЧС-2023 (U-20) в Індонезії.

7 червня 2022 22:38