Сегодня 6 декабря 2019

Федерация футбола АТО обвиняет ФФУ в создании фейковых организаций

Керівник Федерації футболу учасників АТО Руслан Руденко виступив із заявою, в якій звинуватив ФФУ у створенні аналогічної організації для витіснення їхньої.

Зазначимо, що керівник Федерації футболу учасників АТО сам звернувся з проханням надати можливість висловити позицію. Sport Arena погодилась, але не стає ні на чий бік і готова надати слово представникам ФФУ чи іншим задіяним сторонам конфлікту.

«З 2015 року проводиться Всеукраїнська ліга учасників АТО, організатором якої є федерація футболу учасників АТО. Там вже 61 команда ветеранів, сектор безпеки оборони – тобто ті, хто має посвідчення учасників бойових дій. Це перш за все є програма психологічної реабілітації. 38 міст в Україні задіяно, щотижня з 14 березня по 14 жовтня проходять матчі.

Цього року деякі особи намагаються використати це у свої політичних інтересах. Зараз ми дізнаємося, що паралельно створюються якісь фейкові організації, які до цього часу взагалі не проводили жодних змагань. І намагаються використати такі самі назви, ім’я учасників АТО. Просто йде підміна понять, а самі учасники там взагалі не мають жодного відношення до антитерористичної операції.

За нашою інформацією, за цим стоять Олег Собуцький, Вадим Костюченко і Валентин Латипов.

Нам дивно взагалі, що однією рукою підписується договір про співпрацю з нами, зі сторони Павелка почався якийсь діалог, але паралельно за нашою спиною створюється фейкова організація. Вноситься такий розкол, щоб зіштовхнути лобами учасників АТО між собою.

Ми три роки поспіль підписували договори про співпрацю між ФФУ та Федерацією футболу учасників АТО, де ФФУ делегувала право розвитку футболу серед ветеранів АТО нашій федерації. Договори офіційно підписані. В 2016 і 2017 роках підписував договори Костюченко, але 2016-м він хотів особисто маніпулювати нашою організацією, чого ми не дозволили. Взяти під контроль не вдалося, тому потрібно дискредитувати.

Договір фактично підписаний, але реально він не набрав сили – виникають проблеми з орендою стадіонів, з суддівством матчів, а ту форму, яку вони привезли 12 квітня, а ми повернули, тому що якість форми… Її можна було просто викинути.

За договорами ФФУ мало забезпечувати суддівство, оренду стадіонів, формою, м’ячами – це не виконувалося взагалі. Ми прийшли цього року з вимогою про зустріч з Павелком, тому що до цього часу у нас жодних контактів не було з президентом ФФУ. Конфлікти створювались Костюченком, Собуцьким і Латиповим – це три особи, які є ініціаторами так званого «Чемпіонату героїв АТО».

Ми проводим Всеукраїнську футбольну лігу учасників АТО, вони реєструють «Всеукраїнську футбольну лігу учасників і ветеранів АТО». ЇЇ засновниками виступають організації ФФУ, які жодного відношення до АТО не мають, а керівником ставлять Мирона Маркевича. Ми здивувались, що його ім’я так використовують такі особи.

Вони прикриваються його ім’ям і не проводячи жодних відкритих нарад з ветеранами АТО, жодних відкритих зустрічей, на які нас взагалі ніхто не запрошував, що об’єднати зусилля на базі того, що вже створено.

Тобто все відбулося вже тишком-нишком, за закритими дверима створилась фейкова організація. Тут давлять на командирів, на керівників, щоб вони не приймали участь у Лізі учасників АТО, яка четвертий рік вже проводить змагання – для того, щоб внести непорозуміння в ряди ветеранів АТО.

Ми хотіли б стати колективним членом ФФУ. Офіційно зверталися в 2016 році, потім в 2017-му, адже ФФ учасників АТО – це не тільки діючі військовослужбовці-учасники. Більше половини – це ветерани, які демобілізовані і відношення до силового блоку не мають. Вони просто проходять реабілітацію у вільний від роботи час.

Ми запропонували увійти колективним членом, але нас чомусь не хочуть там бачити, нам постійно створюють якісь перепони. У минулому році той самий Костюченко та інші, коли ми подали документи, вони створили фейки тільки для того, щоб нам відмовити. Відмовка така: 25 організацій вже хочуть бути асоційованими членами, а ви – 26-та. Як ми вам дамо, а їм не дамо?

Хоча повний пакет документів з підтримкою силових структур, з підтримкою ветеранських організацій, з підтримкою команд (а зараз їх 61), більше 3 тисяч учасників бойових дій – ми це все надали.

Ми прекрасно розуміємо, що через рік будуть вибори, і розуміємо, що все робиться для того, аби використати будь-які успішні проекти під вибори. Ми категорично проти змішування політики з футболом, політики з ветеранами АТО, і ми не пішли ні в які домовленості щодо цього. Нам виключно потрібна реабілітація учасників бойових дій. Вони хочуть це віджати і паралельно створити своє, щоб внести деструктив.

Зараз створюється конфлікт у місті Вишневому. Там вже четвертий рік поспіль проходять змагання Всеукраїнської футбольної ліги учасників АТО. Зараз вони вимагають від громади міста проведення Відкритого чемпіонату героїв АТО, де учасників АТО не має. Це обурює як самих ветеранів АТО, так і місцеву громаду. Вони зіштовхують учасників, роблячи штучні конфлікти.

Конфлікт дійшов до того, що громада міста Вишневого виступила проти того, щоб надавати їх стадіон для проведення цих змагань. Такими штучними конфліктами вони унеможливлюють співпрацю нашої організації ветеранів АТО з місцевими органами влади. Конфлікти створюються, щоб учасникам АТО не надавали майданчики на безкоштовній основі, унеможливлюють проведення якісного суддівства, коли приходить одна бригада арбітрів 16-річних хлопців судити п’ять матчів підряд, а потім їм після цього ще не оплачують кошти. Арбітри до нас звертаються, щоб ми допомогли оплатити їм роботу.

Вони налаштовують суддів проти нас, начебто це ми винні, що вони працюють безкоштовно. Все робиться для того, щоб дискредитувати нашу організацію, щоб внести розкол серед учасників АТО, щоб під вибори сказати, що чотири роки ми проводили змагання неякісно, а тут ФФУ бере все під себе».

Sport Arena поставила уточнююче питання, чому Руденко впевнений, що у організації, яку створює ФФУ, не буде учасників АТО.

«Там в регламенті сказано, що 50% учасників змагань можуть бути не учасниками АТО. Ми тільки за те, щоб було більше чемпіонатів, але треба це називати по-іншому – «Чемпіонат збройних сил», «Чемпіонат силових структур». Чи «Кубок президента», чи «Кубок Павелка», чи там Костюченка. Але речі мають бути своїми іменами. Чому називають героями АТО тих, хто не має жодного відношення до учасників АТО? Їх це дуже обурює.

Ветерани АТО – які справжні – ніколи не будуть себе називати героями, але їх дуже обурює, коли вони підміняють поняття».

19 апреля 2018 13:14Комментарии


Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.

Регистрация, ВходПоделиться

Справа Павелка. Виступ Артема Франкова на засіданні ТСК Верховної ради

 

04 декабря 2019 08:30

Справа Павелка. Виступ Олега Скупинського на засіданні ТСК Верховної ради

 

03 декабря 2019 08:02

ПРОФУТБОЛ. Полный выпуск от 1 декабря 2019 года

 

02 декабря 2019 09:27