Євро-2023 (U-21). Україна – Сербія 2:1. Нарешті в Ротаня перемога!

Домашній матч проти Сербії у відборі Євро-2023 (U-21) був надзвичайно важливим для молодіжної збірної України. Перед початком турніру саме серби вважалися нашими головними конкурентами.

На виїзді синьо-жовті перемогли опонента за класної гри. Потрібно було виграти і вдома, тоді балканців можна було б викреслити із числа претендентів на вихід із групи.

У стартовому складі головний тренер нашої команди Руслан Ротань зробив лише одну заміну порівняно з матчем проти Північної Македонії, та й то вимушену. Замість Назаренка на поле вийшов Михайленко.

Українці з перших хвилин взялися до справи і вже на 9-й хвилині відкрили рахунок. Комбінація Трубін-Мудрик-Криськів завершилася точним ударом останнього під поперечину. 1:0. Здобути перевагу в дебюті такого матчу – краще не придумаєш. Більше того, за дві хвилини синьо-жовті втратили шанс подвоїти рахунок. Судаков і В'юнник по суті удвох виходили на воротаря сербів, але нерівність газону завадила Судакову віддати пас партнеру, і момент був втрачений.

Надалі гра трохи заспокоїлася, проте було помітно, що підопічні Руслана Ротаня контролюють хід гри, оскільки кожен спалах активності нашої команди загрожував захисним побудовам суперника. Добре пробивали Вівчаренко, Сич, проте Гордич був на висоті. Виграв кіпер дуель і в Бондаренка, який пробивав пенальті за фол на Криськіві вже в компенсований арбітром до першого тайму час.

Другу половину синьо-жовті почали обережно. Команда атакувала, але при цьому не забувала про безпеку своїх воріт, виключивши всі ризики. Гарний випад вийшов у Вівчаренка на 56-й хвилині, але й його удар відбив Гордич.

До середини тайму гра заспокоїлася, і цим серби сповна скористалися, забивши гол на 78-й хвилині. 1:1. На щастя, переживати довелося недовго. Уже за три хвилини Судаков ціною травми знову вивів збірну України вперед.

Але все одно кінцівка матчу була нервовою. Серби хоча й не створили реальних загроз воротам Трубіна, гра переважно проходила на половині поля українців. І все ж таки фінальний свисток угорського арбітра зафіксував мінімальну перемогу команди Руслана Ротаня. 2:1.

Євро-2023 (U-21). Кваліфікаційний турнір

Група H

16.11.2021

УКРАЇНА (U-21) – СЕРБІЯ (U-21) – 2:1 (1:0)
Голи: Криськів
(9), Судаков (81) – Мітрович (78).
На 45+1-й хвилині Бондаренко не реалізував пенальті (воротар).
Україна (U-21): Трубін, Сич, Сирота, Батагов, Вівчаренко, Бондаренко (к) (Алефіренко, 87), Судаков (Очеретько, 83), Михайленко, Мудрик, В'юнник (Кухаревич, 82), Криськів (Желізко, 71).
Сербія (U-21): Гордич, Еракович, Маркович (к), Честич, Шехович, Мілославлевич (Лукич, 46), Топич (Мілованович, 83), Станич (Джерлек, 67), Пантович (Ступаревич, 46), Стеванович (Мітрович, 67), Єракович (73).
Попереджені: Криськів (59), Кухаревич (88), Михайленко (90+2) – Мілославлевич (23), Шехович (44), Станич (45), Маркович (61).

16 листопада. Львів. Стадіон «Арена Львів».