Хомченовський
Громов
(Кабаєв, 75)
Будківський

У Запоріжжі зустрічалися команди, чий психологічний стан наразі далекий від оптимального. «Зоря» щойно вилетіла з Ліги Європи, а «Динамо» перейшло в цей турнір після невдачі в стартовому раунді Ліги чемпіонів, втративши очки ще й у дебютному поєдинку Олексія Михайличенка в якості головного тренера.

Олексій КАЗАНОВ, «Футбольний клуб»

Утім, гості вважалися фаворитом протистояння саме завдяки участі луганчан у єврокубку: на відпочинок у підопічних Віктора Скрипника було лише дві з половиною доби.

Динамівці й мали біль свіжий вигляд, хоча браку в їхніх діях траплялося достатньо. Зокрема, вже на п’ятій хвилині «Зоря» могла відкривати рахунок. Богдан Михайличенко, промчавши лівим флангом, навісив на 11-метрову позначку, Юрченко не дуже вдало пробив головою, а Громов, перебуваючи на «п’ятачку», не зміг зорієнтуватися й підправити м’яч у ціль.

Екс-динамівець виправиться під завісу тайму, коли першим устигне на добивання після удару все того ж Михайличенка. Проте на той момент  кияни вже вестимуть у два м’ячі. Перший запише до свого активу Родрігес, відгукнувшись на навіс Де Пени й вдало розташувавшись між Чеберком і Абу Ханною. Другий – стане надбанням уже самого Де Пени, котрого виведе на ударну позицію Буяльський.

Були до перерви ще принаймні дві ситуації, що їх годиться позначати в нотатках кількома знаками оклику. Родрігес на дев’ятій хвилині змарнував чудову нагоду відзначитися: люксембуржець, вийшовши практично сам-на-сам із Шевченком, міг обирати кут для удару на свій смак, але... пробив повз ворота. А на 21-й хвилині Циганков блискуче виконав штрафний, м’яч, зрикошетувавши від рук голкіпера й штанги, швидше за все, перетнув лінію в повітрі, але суддівська бригада вирішила, що гола не було.

Якщо за рахунку 0:2 про цей епізод можна було геть забути, то вже мінімальна перевага гостей надавала ваги суперечливому рішенню арбітрів (до речі, не єдиному в зустрічі). Тим більше, що «Зоря», зціпивши зуби, зібравшись із останніми силами, намагалася свій успіх розвинути, змушуючи суперника не на жарт нервувати. На 62-й хвилині м’яч, що прямував у ворота, вибив лише захисник гостей.

У певний момент здалося, що ресурси луганчан не безмежні. Проґавивши контратаку, вони тільки ціною фолу зупинили Буяльського, і Циганков знову був за лічені сантиметри від гола, поціливши зі штрафного в поперечину. Та невдовзі такою ж небезпечною спробою відповів Хомченовський, а на 82-й хвилині Абу Ханна фантастичним ударом у падінні через себе зрівняв рахунок, завершивши розіграш кутового. Гол вийшов настільки ж ефектним, наскільки логічним: по перерві господарі домінували на полі, гості ж іноді елементарно грали на відбій.

Могла «Зоря» навіть вирвати перемогу, але Іванісеня на останніх хвилинах (знов-таки після стандарту!) не встиг замкнути дальню стійку. А Будківського, що його загубили центральні захисники, заблокував відчайдушним підкатом Миколенко. І, нарешті, вже в компенсований час Михайличенко ще раз перевірив пильність Бойка потужним ударом з гострого кута. Ворота й команда були врятовані.

Отже, «Динамо» знову втратило очки, подовживши свою безвиграшну серію. «Зоря» ж заслужила схвальних оцінок за волю та характер.